Navigácia

Kalendár akcií

 • Oznam

  Oznam

  Zber papiera v našej škole pokračuje do 31.5.2019. Ďakujeme.

 • Deň Zeme

  Deň Zeme

  Dňa 26.4.2019 naši žiaci v rámci Dňa Zeme upratovali v okolí našej školy i v uliciach obce Horná Streda.  Fotky viď TU.

 • Oznam o zápise do MŠ

  Oznam o zápise do MŠ

  ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY 
HORNÁ STREDA PRE ŠKOLSKÝ ROK
2019/2020 


   OZNÁMENIE O ZÁPISE DETÍ

   DO MATERSKEJ ŠKOLY Horná Streda 

  pre školský rok 2019 / 2020


  Zápis detí do Materskej školy Horná Streda

  sa uskutoční v dňoch  15.5. a 16.5.2019

      v čase od 10.00 do 16.00 hod. v priestoroch MŠ

                                   

  Zo závažných dôvodov, najmä zdravotných, možno vopred dohodnúť so zástupkyňou riaditeľa pre materskú školu Bc. Jankechovou  mimoriadny termín zápisu. Bližšie informácie sú TU.

  kontakt riaditeľ ZŠ s MŠ: 032 7773175                             

  kontakt Materská škola:   032 7773102                                                                   riaditeľ ZŠ s MŠ Horná Streda

 • Aktivity v predmete Technika v našej škole:

  Aktivity v predmete Technika v našej škole:

     V rámci vyučovania v predmete technika v našej škole sa obnovila spolupráca našej školy s firmou VACUUMSCHMELZE. – VAC. Každý utorok k nám zavítajú dvaja odborní zamestnanci s firmy VAC a v našej školskej dielni rôznymi aktivitami zapájajú našich žiakov do technických prác s drevom, s kovom a s plastom, s praktickým používaním technických nástrojov (pílka, pilník, rašpľa, brusný papier, kladivko a pod.).Cieľom tejto spolupráce a aktivity je podpora výučby technických predmetov, nadchnúť žiakov našej školy aj pre techniku, aby mladí ľudia získali prehľad o rôznorodých možnostiach. Viď fotky v albume.  Fotky TU.  V.Ž.

 • Vianočný pozdrav

  Vianočný pozdrav

  Vážení rodičia, starí rodičia a priatelia školy,

  Ďakujeme Vám za spoluprácu, za podporu a priazeň v roku 2018. Želáme Vám pokojné a požehnané vianočné sviatky plné porozumenia a lásky v kruhu najbližších. Zažite príjemnú atmosféru Vianoc, ktorá Vás naplní energiou a odhodlaním. 

  V roku 2019 Vám želáme zdravie, šťastie a úspechy v osobnom i pracovnom živote.

  Zamestnanci ZŠ s MŠ Horná Streda.

 • 5.12.2018-Vianočné aranžovanie:

  5.12.2018-Vianočné aranžovanie:

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horná Streda veľmi pekne Ďakuje pani Vargovej za neustálu ochotu, pomoc a za spoluprácu pri vianočnom aranžovaní v našej škole s našimi žiakmi. Ďakujeme. Fotky si môžte pozrieť TU.

 • 3.12.2018-Zdobenie medovníkov:

  3.12.2018-Zdobenie medovníkov:

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horná Streda veľmi pekne Ďakuje pani Mackovej a jej synovi za neustálu ochotu, pomoc a za spoluprácu pri zdobení medovníkov v našej škole s našimi žiakmi. Ďakujeme. Fotky TU a ďalšie fotky TU.

 • Výtvarná súťaž -projekt

  Minulý školský rok 2017/2018 sa uskutočnila výtvarná súťaž ,,Dominanta obce". Víťazkou sa stala Petra Krajčová žiačka 8.triedy. Jej pekná, úspešná výtvarná práca bola zapojená do projektu maľovanej cyklomapy Stredné Považie deťom. Našej žiačke Petre Krajčovej srdečne Gratulujeme a Ďakujeme jej za výbornú reprezentáciu školy. Viď Diplom:

 • Prednášky CPPPaP

  Prednášky CPPPaP

   Dňa 29.11.2018 sa v škole v Hornej Strede uskutočnili prednášky pre žiakov 2.stupňa, ktoré nám odprednášala CPPPaP Nové Mesto nad Váhom. Za čo im veľmi pekne Ďakujeme.

  - 6. a 7.ročník: „Šikana, týka sa to aj nás“ – ako správanie, ktoré nie je tolerovateľné v žiadnom prostredí, ani tom školskom. Čo so sebou prinášam, riziká, následky, aktéri a pod.

  - 8. + 9.ročník: „Voľba k povolaniu“ – profesijná orientácia pre žiakov – 1.smerová voľba = výber správnej strednej školy.

  5. + 6.ročník - „Čo sa môže a čo nie – pravidlá, prečo ich dodržiavať“ – zásady, ktoré platia v každodennom živote a sú súčasťou spolužitia s inými ľuďmi, ochraňujú nás, vedú nás životom....  Pekný deň prajeme....

 • Divadelné predstavenie

  Divadelné predstavenie

  Dňa 16.11.2018 sa v našej školy uskutočnilo pre našich žiakov veľmi pekné, zaujímavé divadelné predstavenie divadla Clipperton ,,Zlatá rybka."  Viď fotky v školskej galérii....

 • Týždeň vedy a techniky

 • Exkurzia

  Dňa 9.11.2018 navštívili naši žiaci v rámci exkurzie Hvezdáreň v Partizánskom. Fotky sú TU.

 • Športová aktivita

  Športová aktivita

  V rámci telesnej výchovy v prvom ročníku ZŠ sa v našej škole realizuje testovanie v rámci projektu ,,Testovanie pohybových predpokladov prvákov“. Cieľom tohto celoplošného testovania žiakov prvých ročníkov je odporučiť deťom (ich rodičom) druhy športov, na ktoré majú deti predpoklady a môžu sa im venovať aj na výkonnostnej úrovni, resp. ich budú viac baviť vzhľadom na ich danosti. Na testovaní spolupracujú Národné športové centrum, Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor. Testovanie v celkovo desiatich parametroch a činnostiach absolvujú v týchto dňoch žiaci 1. ročníka v základných školách po celom Slovensku. Tu si môžete pozrieť FOTKY z testovania našich šikovných športovcov prvákov v disciplíne ,,Kotúľanie 3 lôpt".

 • Ďalšie aktivity celej školy

  Ďalšie aktivity celej školy

  V tieto pekné jesenné dni v rámci techniky aj v rámci aktivít a činnosti Materskej školy a ŠKD-družiny pomáhajú naši šikovní, pracovití žiaci spolu s učiteľmi a s prevádzkovými zamestnancami čistiť aj okolie našej školy. Zbierame odpadky, hrabeme lístie, upratujeme okolie a tešíme sa aj z krásneho uprataného prostredia okolo našej školy.

   Pekný jesenný deň prajeme....  

 • Okresné kolo stolný tenis

  Okresné kolo stolný tenis

  Dňa 6.11.2018 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže ZŠ stolný tenis-žiačky. Naše dievčatá v zložení Klára Moravanská, Ema Pastorková a Betka Stachová podali bojovný výkon, keď sme hrali vyrovnanú partiu so žiačkami zo ZŠ Stará Turá. Druhý zápas sme prehrali s víťazom tejto súťaže so ZŠ Kpt. Nálepku, N.Mesto n/V. Umiestnili sme sa na 8.mieste v okrese Nové Mesto nad Váhom v stolnom tenise. Našim súťažiacim žiačkam Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Fotky TU.

 • Prednáška Blue Life

  Prednáška Blue Life

  V utorok 6.11.2018 sa u nás v škole uskutočnila veľmi pútavá a zaujímavá prednáška o ochrane života v oceánoch, o ochrane planéty Zem a o záchrane pralesov. Pozrite si fotky z tejto prednášky TU.

 • OZNAM PRE DEVIATAKOV A ICH RODIČOV:

  OZNAM PRE DEVIATAKOV A ICH RODIČOV:

  Dobrý deň,

  Oznamujem, že Všetci Deviataci môžu ísť navštíviť stredné školy na deň otvorených dverí=DOD iba popoludní po vyučovaní s rodičmi-s rodičom. Všetci riaditelia stredných škôl odporúčajú, aby deviataci prišli na DOD s rodičom. O bližšie informácie môžte zavolať na mobil=0940/700487 alebo napísať e-mail= zssmshorna.streda@gmail.com. 

  Prajem pekný deň.

  S pozdravom

  Mgr. Viliam Žitňanský

  výchovný poradca, 

  zástupca riaditeľa školy.

 • Súťaž zručnosti

  Súťaž zručnosti

  Dňa 25.10.2018 sa prihlásení chlapci z 2.stupňa= 8. a 9.triedy zúčastnili "Súťaže zručností" v SPŠ Bzinská 11 v Novom Meste nad Váhom v odboroch elektrotechnika, informatika a strojárstvo. Fotky TU.

 • Vybíjaná 1.stupeň:

  Vybíjaná 1.stupeň:

  V utorok 22.10.2018 sa naši šikovní žiaci 1.stupňa zúčastnili predkola súťaže vo vybíjanej a umiestnili sa na výbornom 3.MIESTE. Našim Žiakom športovcom GRATULUJEME a Ďakujeme im za výbornú reprezentáciu našej školy v Hornej Strede. Fotky TU.

strana: