Navigácia

Kalendár akcií

 • Prednáška Blue Life

  Prednáška Blue Life

  V utorok 6.11.2018 sa u nás v škole uskutočnila veľmi pútavá a zaujímavá prednáška o ochrane života v oceánoch, o ochrane planéty Zem a o záchrane pralesov. Pozrite si fotky z tejto prednášky TU.

 • OZNAM PRE DEVIATAKOV A ICH RODIČOV:

  OZNAM PRE DEVIATAKOV A ICH RODIČOV:

  Dobrý deň,

  Oznamujem, že Všetci Deviataci môžu ísť navštíviť stredné školy na deň otvorených dverí=DOD iba popoludní po vyučovaní s rodičmi-s rodičom. Všetci riaditelia stredných škôl odporúčajú, aby deviataci prišli na DOD s rodičom. O bližšie informácie môžte zavolať na mobil=0940/700487 alebo napísať e-mail= zssmshorna.streda@gmail.com. 

  Prajem pekný deň.

  S pozdravom

  Mgr. Viliam Žitňanský

  výchovný poradca, 

  zástupca riaditeľa školy.

 • Súťaž zručnosti

  Súťaž zručnosti

  Dňa 25.10.2018 sa prihlásení chlapci z 2.stupňa= 8. a 9.triedy zúčastnili "Súťaže zručností" v SPŠ Bzinská 11 v Novom Meste nad Váhom v odboroch elektrotechnika, informatika a strojárstvo. Fotky TU.

 • Vybíjaná 1.stupeň:

  Vybíjaná 1.stupeň:

  V utorok 22.10.2018 sa naši šikovní žiaci 1.stupňa zúčastnili predkola súťaže vo vybíjanej a umiestnili sa na výbornom 3.MIESTE. Našim Žiakom športovcom GRATULUJEME a Ďakujeme im za výbornú reprezentáciu našej školy v Hornej Strede. Fotky TU.

 • Poďakovanie pre ZŠ s MŠ Horná Streda:

 • Informácie....

  Informácie....

  Dobrý deň,

  tu na webovej stránke školy v Hornej Strede a na Facebooku našej školy sú všetky informácie o škole, zo školských aktivít i z úspechov našich žiakov a učiteľov. Všetci si môžte hocikedy pozrieť všetky informácie, a aj fotky-albumy zo spomínaných aktivít. Predsa len, fotky dosť dobre vystihujú a ukazujú pozitívnu atmosféru z našich školských aktivít.... Rodičia majú možnosť si vytvoriť svoj album fotiek svojho dieťaťa z TU uverejnených aktivít aj z jeho úspechov v našej škole.

  Prajeme pekný deň....

 • Jesenné aranžovanie

  Jesenné aranžovanie

  Dňa 16.10.2018 sa v Hornostredke uskutočnila aktivita ,,Jesenné aranžovanie. Viď fotky z tejto super aktivity našich žiakov spolu učiteľmi TU.

 • Exkurzia

  Exkurzia

  Dňa 15.10.2018 - exkurzia Bradlo, Papiernička Petrus viď fotky TU.

 • Futsal Cup žiakov ZŠ

  Futsal Cup žiakov ZŠ

  Dňa 11.10.2018 sa naši chlapci zúčastnili súťaže Futsal Cup žiakov ZŠ. Ďakujeme im za reprezentáciu našej školy. Viď fotky TU.

 • Týždeň zdravej výživy 1. a 2. ročník

  Týždňa zdravej výživy sa zúčastnili aj prváci a druháci. Fotogalérie: prváci, druháci

   

 • Týždeň zdravej výživy 3. a 4.ročník

  Týždeň zdravej výživy 3. a 4.ročník

     V rámci týždňa zdravej výživy a jablka si žiaci 3. a 4. ročníka pripravili spoločnú aktivitu - súťaž o najkrajšie jablko. Tretiaci zahlasovali a vybrali najkrajšie jabĺčko u štvrtákov a štvrtáci u tretiakov. Výhercovia boli odmenení jablkovým diplomom a drobnými cenami. Celé dopoludnie sa nieslo v duchu zdravej výživy, žiaci si priniesli rôzne jablkové dobroty, riešili jablkové úlohy a vypracovávali projekty o jablku. Fotky TU.

 • Športová súťaž ZŠ

 • Návšteva

  Návšteva

  Rozprávkové bytosti navštívili MŠ i ZŠ v Hornej Strede....  Foto TU.

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov
 • Slávnostné otvorenie nového ihriska

  Slávnostné otvorenie nového ihriska

       Dňom 26.9.2018 bolo pre radosť detí, ale aj pani učiteliek MŠ, dané do užívania novovybudované detské ihrisko. Pri otvorení pán starosta Ľubomír Krajňanský a pán riaditeľ Mgr. Peter Vrábel, zaželali deťom veľa pekných hier a zážitkov. Pri tejto príležitosti deti dostali od pána starostu balóniky s rozprávkovým motívom. Aj touto cestou sa chceme v mene zamestnancov a detí MŠ pánovi starostovi za krásne ihrisko ešte raz veľmi pekne poďakovať. Fotky z otvorenia nového ihriska v MŠ v Hornej Strede sú TU.

  Kolektív zamestnancov MŠ.

 • Oboznámenie sa s dokumentami školy

  Oboznámenie sa s dokumentami školy

  Dobrý deň,

  dávame do pozornosti oboznámenie sa so školským poriadkom a ďalšími dokumentami tu na našom webe v ľavom panely Dokumenty-poriadky.

  Pekný deň prajeme.

 • Oznam

  Oznam

    Vážení rodičia,

    Plenárne Rodičovské združenie bolo 24.9.2018 (pondelok) o 16:00 h v budove našej školy v Spoločenskej miestnosti, kde sa prítomní rodičia okrem iného oboznámili so školským poriadkom školy, so systémom hodnotenia žiakov našej školy a podobne. Po ňom sa konali triedne rodičovské združenia vo svojich triedach. Vaša účasť je dôkazom záujmu o Vaše dieťa. Prítomným rodičom Ďakujeme za účasť.

 • Beh Terryho Foxa

  Beh Terryho Foxa

       História Behu Terryho Foxa sa viaže na životný príbeh mladého Kanaďana, ktorému bola v 18 rokoch amputovaná noha postihnutá rakovinou kosti. V bolesti a utrpení, ktoré Terry prežíval a ktoré videl u ostatných pacientov, sa zrodila túžba prekonať bezmocnosť a podniknúť niečo čo by napomohlo k boju proti tejto zákernej chorobe. Rozhodol sa bežať naprieč Kanadou a usporiadať zbierku finančných prostriedkov na výskum rakoviny. Po intenzívnom tréningu a starostlivej príprave sa 12 apríla 1980 vydal z východného pobrežia kanadskej provincie Newfoundland na trať "maratónu nádeje". Za 143 dní ubehol 5 565 km, denne absolvoval v priemere 42 km. V Thunder Bay v provincii Ontario bol nútený svoj hrdinský maratón ukončiť. Rakovina sa rozšírila do pľúc a 28. júna 1981 ešte ani nie 23-ročného Terryho premohla. Terry fox sa zapísal do sŕdc miliónov Kanaďanov. Stal sa národným hrdinom a z jeho "maratónu nádeje" vznikla tradícia, ktorá veľmi rýchlo prenikla za hranice Kanady.

  Aj v našej škole sa každoročne  na počesť Terryho Foxa uskutočňuje symbolický beh, ktorým si pripomíname hrdinstvo mladého Kanaďana a zároveň potrebu pomoci všetkým ľuďom postihnutých zákernou chorobou - rakovinou. Inak tomu nebolo aj dňa 21.9.2018. Cez 3.vyučovaciu hodinu I.stupeň a cez 5.hodinu II.stupeň si žiaci zasúťažili v behu Terryho Foxa.

  Tu sú výsledky - 1.stupeň: DIEVČATÁ= 1.miesto vyhrala SOFIA ŠIMKOVÁ zo 4.triedy, 2.miesto Kristínka Markechová z 2.triedy, 3.miesto Verena Rehorčíková z 3.triedy a na 4.mieste sa umiestnila Martinka Košútová z 2.triedy. GRATULUJEME

  1.stupeň CHLAPCI- 1.miesto vyhral ŠIMON MARKECH zo 4.triedy, 2.miesto obsadil Dávid Valovič z 3.triedy, 3.miesto Mário Makový zo 4.triedy, 4.miesto Alex Krajčo z 3.triedy, 5.miesto Thomas Učen a na 6.mieste spomedzi všetkých žiakov 1.stupňa skončil prvák Matúško Valovič. GRATULUJEME.   

  V behu žiačok 2.stupňa zvíťazila Terka Čačíková, na  2.mieste skončila Lenka Magálová, 3.miesto obsadila Vanesa Hladká, GRATULUJEME. A 2.stupeň CHLAPCI- 1.miesto vyhral Jakub Šupka z 8.triedy, 2.miesto obsadil Dávid Hladký taktiež z 8.triedy, 3.miesto Denis Kotula zo 6.triedy, 4.miesto Matej Moravčík z 5.triedy,  5.miesto Tomáš Vatrt, GRATULUJEME. Fotky TU.

 • Kúzelná fyzika

  V piatok 21.9.2018 sa uskutočnilo v našej škole predstavenie ,,Kúzelná fyzika“ zábavno-vzdelávacie predstavenie pásma experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom (fyzikálne kúzla). Jednotlivé experimenty boli vyberané tak, aby zaujali našich žiakov 1.stupňa aj 2.stupňa. Cieľom KF je vyvolať záujem o fyzikálne deje okolo nás, vnímať fyziku na každom kroku a popularizovať túto krásnu vednú disciplínu. Fotky sú TU.

 • Šport v Hornej Strede

  Šport v Hornej Strede

  V piatok 14.9.2018 HK Piešťany uskutočnil v našej škole ,,Nábor našich žiakov" do HK Havran.... Fotky z tejto športovej akcie TU.

strana: