Navigácia

Kalendár akcií

Dožinky v Hornostredke Vianočné trhy a besiedka Turnaj v malom futbale a vo florbale Turnaj o putovný pohár starostu obce Beh Terryho Foxa Lyžiarsky výcvik Plavecký výcvik Rodičovský ples Deň matiek Deň narcisov Vianočné a jarné pečenie Škola v prírode Projektové dni Návšteva žiakov v ŠZŠ Mórica Beňovského vo Vrbovom

Akcie

Vianočné a jarné pečenie

 

 
Keďže na našej škole máme krásnu cvičnú kuchyňku, bola by veľká škoda ju nevyužiť. A tak sme sa v školskom roku 2012/2013 rozhodli zorganizovať dve súťažné akcie a to Vianočné a Jarné pečenie spojené s ochutnávkou napečených dobrôt. Okrem kuchárskych zručností majú žiaci možnosť popustiť uzdu svojej fantázie pri slávnostnom prestieraní stola. Obe akcie sa vydarili na jednotku a tak sme sa rozhodli pokračovať aj ďaľšími ročníkmi v nasledujúcich rokoch. Okrem týchto veľkých celoškolských podujatí sa kuchyňka využíva aj na akcie triedne podľa nápadov jednotlivých vyučujúcich. A tak sa žiaci stretávajú na akciách ako pečenie s babičkou, pečieme fánky, valentínske pečenie a veľa ďalších.
 
 
Jarné pečenie
Dňa 16.4.2013 si žiaci 1.-4. ročníka zmerali svoje kuchárske skúsenosti na 1.ročníku akcie Jarné pečenie.  Porotcov tvorili žiaci 2.stupňa, ktorí svoje mlsné jazýčky potešili chutnými tortami, zákuskami, koláčikmi i domácim chlebíkom s nátierkou. Porota mala ťažkú úlohu.  Hodnotila nielen chutné pokrmy, ale i krásne prestreté stoly. 1. miesto za fantastickú tortu získali prváci a 1. miesto za slávnostne naaranžovaný stôl získali štvrtáci.