• Oznam pre rodičov budúcich prvákov:

• Vážení rodičia budúcich prvákov,

na stránke školy bola zverejnená informácia o možnosti školy zabezpečiť AG samotesty s krátkymi tyčinkami pre žiaka určené na domáce použitie v počte 25 ks/žiaka. V prípade záujmu už kontaktovali rodičia prvákov školu prostredníctvom e-mailu: zssmshorna.streda@gmail.com do 26.8.2021 do 8:00 hod. a s triednou učiteľkou.

• Vážení rodičia,

• podľa pokynov MŠVVaŠ SR  škola objednala balíčky 25 ks antigénových testov na domáce samotestovanie na 1 žiaka  podľa záujmu rodičov našich žiakov.

V pondelok 23.8.2021 bola tu na webovej stránke našej školy sprístupnená anketa na vyjadrenie záujmu rodičov našich žiakov o samotesty prostredníctvom EduPage DO 26.8.2021 DO 9:00 h.

• Oznam vedúcej ŠJ:

• Vážení  rodičia,

pod textom tohto oznamu máte k dispozícií prihlášku na stravovanie Vášho  dieťaťa u nás v škole v školskom roku 2021/2022. Máte možnosť si ju doma vytlačiť  a vypísanú odovzdať,  alebo  si  ju osobne prevziať  v budove  školy v týždni od  23.8.2021 - 27.8.2021 od 7,30 hod do 13,00 hod v kancelárii vedúcej ŠJ a vypísanú, podpísanú odovzdať  DO 27.8.2021 do 13,00 h = piatok.

Pekný deň....

Záväzná prihláška na stravu v ŠJ  TU.

• Voľná pracovná pozícia:

• Základná škola s materskou školou Horná Streda prijme do pracovného pomeru s nástupom od septembra 2021 vychovávateľku v ŠKD.  Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru spolu s profesijným životopisom zasielajte mailom na adresu: zssmshorna.streda@gmail.com, info: 0903 549813.

• Poskytovanie stravy v školskej jedálni od 1.9.2021:

• Od septembra vzniká nárok na dotáciu na stravovanie len deťom v hmotnej núdzi a deťom rodičov, ktorí si nemohli uplatniť nárok na daňový bonus (Bude potrebné predložiť potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, prípadne potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima a čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa.) Potvrdenie alebo čestné vyhlásenie je možné doručiť na Obecný úrad Horná Streda v termíne do 10.8.2021.

Čestné vyhlásenie TU.

• Prázdniny:

• Letné prázdniny sú od 01.07.2021 do 31.08.2021. Tešíme sa na Vás v školskom roku 2021/2022.

• Prázdninovo dovolenkové želanie:

• Milí žiaci, rodičia a priatelia školy,

želáme všetkým slnečné prázdniny a pohodovú dovolenku. Dobre si oddýchnite, načerpajte nové sily, zmysluplne využite čas a dávajte si na seba pozor!

Tešíme sa na spoločné stretnutie v novom školskom roku 2021/2022.

Kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ Horná Streda.

• Brigáda v škole:

• V sobotu 19.6.2021 od 9,00 hod sa uskutočnila v našej - Vašej škole v Hornej Strede brigáda s cieľom dokončiť náter oplotenia školy.

Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy v Hornej Strede za priloženie pomocnej ruky k spoločnému dielu a prispeniu k skrášleniu prostredia, v ktorom sa učia a pohybujú naše - Vaše deti a vnúčatá.

Vedenie školy.

• Oznámenie o klasifikácii za druhý polrok šk. roka 2020/2021:

• Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR zo dňa 26. 5. 2021, riaditeľ ZŠ s MŠ Horná Streda po prerokovaní v pedagogickej rade, oznamuje, že klasifikovať sa v druhom polroku školského roka 2020/2021 budú vyučovacie predmety, ktoré sa vyučovali dištančnou formou - budú hodnotené známkou.

Vyučovacie predmety = informatika, technika, pracovné vyučovanie, etická/náboženská výchova, telesná a športová výchova, výtvarná výchova, hudobná výchova, občianska náuka, cvičenia zo SJL, ktoré sa nevyučovali počas dištančného vzdelávania, nebudú klasifikované. Tieto predmety budú hodnotené slovom "absolvoval /-la".

• Hudobná výchova 4.trieda

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hudobná výchova 4.trieda.

Uverejňujeme zopár fotiek z vyučovacej hodiny hudobnej výchovy= 13.5.2021. V rámci zachovania kultúrneho dedičstva našej krajiny sa naši štvrtáci zoznamovali s ľudovými hudobnými nástrojmi ako je fujara, husle, ozembuch, drumbľa, kde si ukázali ich využitie nielen v ľudovej, ale aj modernej hudbe. Okrem toho nás hrou na priečnej flaute potešila aj Nikolka Kojdová.

• DEŇ MATIEK:

• KVETY PRE MAMU

Všetky kvety do rúk mamy,

skladám ako drahokamy.

Za jej lásku, plnú nehy,

za zelené detské brehy.

Za jej štedrosť, starosť v hlave,

za dni šťastné, za dni hravé,

za rozprávky nad kolískou,

za to, že vždy stojí blízko.

Mamička, prajem Ti všetko najlepšie ku Dňu matiek.