• UPOZORNENIE:

• V súvislosti so šírením nového koronavírusu COVID-19 vydalo MŠVVaŠR dňa 28. 2. 2020 pod č. 2020/9906:1-A1000 usmernenie:

V prípade, že žiaci boli alebo sa vrátili v najbližších dňoch z oblastí, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, musia takéto osoby v najbližších 14 dňoch od návratu kontrolovať svoj zdravotný stav.

V prípade, že sa u ktorejkoľvek osoby, ktorá sa nachádzala v oblastiach kde sa vírus vyskytol, objavia uvedené symptómy (teplota nad 38 oC, kašeľ, nádcha, bolesť svalov, bolesť kĺbov, sťažené dýchanie) za obdobie 14 dní, musí ostať doma, nechodiť priamo k lekárovi, kontaktovať lekára telefonicky a riadiť sa jeho príkazmi! Takáto osoba nesmie chodiť sama na pohotovosť alebo na infekčné oddelenie!

Je dôležité dodržiavať všeobecné preventívne ochranné opatrenia: pravidelne si umývať ruky mydlom a vodou najmenej 20 sekúnd, použiť dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu, vyvarovať sa úzkeho kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky infekcie dýchacích ciest. Nedotýkať sa očí, nosa a úst neumytými rukami, pri kašľaní zakryť ústa a nos jednorazovou vreckovkou.

Rodičia by nemali posielať dieťa do školy s príznakmi ochorenia.

V prípade potreby môžete kontaktovať CALL centrum v nepretržitej prevádzke:

RÚVZ Trenčín: 0911/763 203.

• Firma PORSCHE sponzorsky dar:

• FIRMA PORSCHE ODOVZDALA NAŠEJ ŠKOLE PRE NAŠICH ŽIAKOV SPONZORSKY DAR pomôcky na vyučovanie v predmete Technika v školskej dielni- viď foto:

• Prosba rodičov

•    Milí rodičia a priatelia školy,

touto formou sa uchádzame o Vašu podporu v podobe poskytnutia 2 % z Vašich daní za rok 2019 v prospech Rodičovského združenia pri ZŠsMŠ v Hornej Strede. Rodičovské združenie sa snaží v čo najväčšej miere pomáhať rozvoju školy. Máme záujem, aby sa deti vzdelávali vo vyhovujúcom a peknom prostredí a aby k tomuto procesu mala škola kvalitné učebné pomôcky. Toto je náš hlavný cieľ a snažíme sa ho napĺňať postupnými krokmi. Náš cieľ však nemožno dosiahnuť bez Vašej účasti, účasti rodičov a priaznivcov našej školy. Preto Vám touto formou vyslovujeme poďakovanie za doterajšiu pomoc a finančné príspevky. Zároveň by sme sa chceli uchádzať o Vašu priazeň pri poskytnutí aj 2 % z Vašich daní na tieto účely. Žiadneho darcu to nestojí ani korunu naviac, pretože ide o financie, ktoré štát dostane od každého pracujúceho občana. Občan však môže rozhodnúť o poukázaní 2 % z týchto daní pre vybraný právny subjekt.

Ako rodičovské združenie Vás teda prosíme, aby ste poskytli 2 % z Vašich už zaplatených daní v prospech školy a našich detí. Uisťujeme Vás, že budú účelne použité.

Ďakujeme.  RZ pri ZŠ s MŠ Horná Streda.                              Tlačivo na 2 % z už zaplatenej dane 2019.pdf

• VACUUMSCHMELZE sponzorsky dar:

• FIRMA VACUUMSCHMELZE HORNÁ STREDA ODOVZDALA NAŠEJ ŠKOLE PRE NAŠICH ŽIAKOV SPONZORSKY DAR pomôcky na vyučovanie v predmete Technika v školskej dielni- viď foto: