• Deň detí v škole:

• Medzinárodný deň detí je sviatkom detí,  ktorý  oslavujeme v našej škole už tradične každý rok. Ani tento rok nechýbala zábava v podobe súťaží s cenami pre deti za svoje výkony ....

• Návšteva muzikálového predstavenia:

• V piatok 24.5.2024 sa žiaci 2. ročnika zúčastnili muzikálového predstavenia Pinocchio a jeho divadelný sen v DA v Trenčíne. Ešte pred predstavením, aj napriek nepriazni počasia, sme sa stihli poprechádzať pod nádherným Trenčianskym hradom s malou vyhliadkou na okolie. Po prechádzke sme sa zastavili v krásnej cukrárni a osviežili sa zmrzlinou.

Z cukrárne sme sa vybrali na predstavenie, lebo sme už boli zvedaví, ako otec Geppetto oživí drevenú postavu Pinocchia.

Muzikál umeleckou formou hovoril o nastavení hodnotového rebríčka detí, o dôležitosti vzdelania, pracovitosti, priateľstva a slobody, ale taktiež o vzopretí sa stále aktuálnej šikane. Z predstavenia sme si odniesli krásny umelecký zážitok. Mgr. I.Palková, Bc. L. Geschwandtner

• Exkurzia:

• Blížiaci sa koniec  školského roka si spríjemnili opäť naši prváci, tretiaci a štvrtáci, exkurziou v Gazdovskom dvore Turá Lúka s témou - Domáca strava. Presunuli sme sa do stodoly gazdovského dvora, kde sa deti oboznámili s tým, ako to bolo v minulosti, ako si  ľudia dopestovali plody, dochovali domáce zvieratá a potom vyrobili domáce produkty z ktorých zhotovovali domáce jedlá.

Deti si umyli rúčky v tradičnom lavóri a s chuťou sa pustili do práce. Hnietli, vaľkali, vykrajovali a plnili tradičné perky domácim lekvárom. Hotové perky dali variť a už  nás čakala ďalšia práca – z pripraveného cesta vyvaľkať posúchy a posypať ich domácou slaninkou a  soľou.

Potom sme si pozreli, ako sa pečie v tradičnej murovanej peci a kým sa posúchy dopiekli a perky dovarili, na dvore sme sa naučili  ľudový tanček na peknú ľudovú pieseň.

Na záver exkurzie  sme sa s chuťou pustili do jedenia vlastnoručne vytvorených jedál - po perkách, posúchoch i voňavom bylinkovom čajíku sa len tak zaprášilo.

Táto exkurzia opäť splnila naše očakávania a už sa všetci tešíme na ďalšiu tematiku, kvôli ktorej sa určite znovu vrátime na toto skvelé miesto so skvelým personálom. tr.uč. Mgr. Bartovičová, Mgr. Jägrová, PaedDr. Barbušinová

• ZŠ - Deň matiek:

• V nedeľu 12.5.2024 v kinosále v Hornej Strede bol kultúrny program ku Dňu matiek, v ktorom vystúpili so svojím programom žiaci ZŠ s MŠ Horná Streda.

• Prednáška pre deviatakov:

• Dňa 30.4.2024 mali naši deviataci zaujímavú prednášku z praxe od elektrotechnika. Žiaci zapájali stavebnicu Didaktik, na ktorej pochopili základné vlastnosti elektrického obvodu a boli im ukázané rôzne prístroje ako multimeter alebo zdroj napätia.

• Oslavy 1. mája:

• Žiaci zo školského klubu detí spestrili svojím vystúpením sobotňajšie retro oslavy 1. mája v obci Horná Streda.

Pani vychovávateľky spolu so žiakmi prichystali prvomájový program plný ľudových básní a piesní.

Prváci zarecitovali básničku, ktorou odštartovali celé vystúpenie. Druháci a tretiaci z 2. oddelenia ŠKD roztancovali všetkých v publiku čarovným a živelným tancom čarodejníc. Program ukončili tretiaci a štvrtáci z 3. oddelenia ŠKD „na ľudovú nôtu“, ktorí zarecitovali, zatancovali a nakoniec aj zaspievali.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí vystupovali. Boli ste skvelí!

• +42132/7773175 - riaditeľ školy
          +42132/7773112 - ekonómka