• Deň svätého Patrika:
     • Deň svätého Patrika:

     • 17. marec patrí každoročne bujarým oslavám Dňa svätého Patrika, počas ktorého sa ulice nielen írskych miest zaplavia symbolickou zelenou, trojlístkami, pompéznymi sprievodmi a veselou hudbou. Naši žiaci mali možnosť spoznať zaujímavé tradície z Írska a novú slovnú zásobu. Taktiež mali za úlohu nájsť 14 skrytých Leprechaunov a potom sa ako vždy jedlo a tancovalo. 

     • Recitačná súťaž – Hviezdoslavov Kubín:

     • Žiačky Anabell Lazarčíková z 2.triedy, Nellka Benechová z 3.triedy a žiačky 7.triedy - Martinka Košútová  a Liliana Šupková  vzorne reprezentovali našu školu v obvodnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v Novom Meste nad Váhom. Vo vysokej konkurencii, síce nepostúpili do okresného kola, ale ich krásny recitačný prejav mal veľký úspech u poroty. Dievčatám, ktoré reprezentovali našu  školu v obvodnom kole ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

      Tr. a sprevádzajúca uč. Mgr. I. Jägrová

     • Divadelné predstavenie v Trnave:

     • Krajšie počasie, ako mali naši najmladší žiaci – prváci, spolu s tretiakmi a štvrtákmi, v utorok 27.2.2024 na spoločnej výprave za divadelným predstavením Princ Bajaja v divadle J. Palárika v Trnave, sme si ani nemohli priať.

      Zážitkom bola už samotná cesta do Trnavy. Stretli sme sa na železničnej stanici v Piešťanoch, odkiaľ sme sa viezli novučičkým, poschodovým vlakom. V Trnave sme využili krásne, slnečné počasie na relaxovanie, športovanie a občerstvenie v oddychovej zóne mesta. Potom sme sa presunuli po starobylom centre mesta do divadla.Krásne spracovanie rozprávky Princ Bajaja, bolo nezabudnuteľným zážitkom pre malých i veľkých divákov. Zážitkom pre deti bolo aj to, že v prevedení rozprávky spoznali svojich obľúbených hercov, ktorých poznajú z televíznej obrazovky.

      Po tomto umeleckom zážitku sme sa presunuli do OC MAX, kde si deti preverili svoju finančnú gramotnosť v obľúbených obchodoch s hračkami a vybláznili sa v detskom kútiku.

      Spiatočná cesta bola opäť v krásnom, poschodovom vlaku, z ktorého deti už netrpezlivo vyzerali rodičov, ktorí čakali na železničnej stanici v Piešťanoch.

      Týmto sa chceme poďakovať rodičom za pomoc a ústretovosť pri preprave detí, vďaka ktorej sme im ušetrili nemalé finančné náklady na dopravu, nakoľko zabezpečili svojim deťom preukážky na bezplatnú dopravu vlakom.

      Tešíme sa na ďalšie spoločné akcie malých a veľkých kamarátov.

      Tr.uč.Bartovičová, Jägrová, Barbušinová, p.asistentka L. Geschwandtner

    • Exkurzia Šmolkovia - Magický svet v Bratislave:
     • Exkurzia Šmolkovia - Magický svet v Bratislave:

     • Naši druháci sa dňa 26.2.2024 zúčastnili so svojou tr.p.učiteľkou a s p. vychovávateľkou zaujímavej exkurzie Šmolkovia - Magický svet, ktorá sa konala v našom hlavnom meste Bratislava. Prechádzka dobrodružným parkom so zábavno- vzdelávacím zameraním nás s obľúbenými malými rozprávkovými postavičkami pútavou formou oboznámila so 17 cieľmi OSN týkajúce sa udržateľného rozvoja našej planéty ako sú napr. Koniec chudoby a hladu, Kvalitné vzdelanie, Čistá voda, Zdravie a kvalitný život, Rovnosť mužov a žien, Mier a spravodlivosť, Zodpovedná výroba a spotreba,… Šmolkovia nás naučili, že nie všetky deti sveta žijú v dostatku  a bezpeči a vôbec nevadí, že sme ešte malí, lebo spoločne dokážeme veľa.  Takto môžeme i my pomôcť, aby bol svet pre všetky deti lepší. 

      Pozdravili a odfotili sme  sa so Šmoulinkou, zatancovali si s Tatkom Šmolkom, zničili Gargamelov stroj a tak prekazili jeho zákerný plán. Po cca 3.hod.prechádzke  celou vzdelávacou Šmolkovskou dedinkou sme sa vyšantili v Šmolkovskej Smart Village plnej zábavných atrakcií. V obchodíku sme si nakúpili suveníry a poriadne vyčerpaní vedomosťami, ale i pohybovými aktivitami sme sa vybrali domov. Z tejto zážitkovej exkurzie si odnášame nádherné a nezabudnuteľné spomienky. 

      Mgr. Ingrid Palková, Bc. Tamara Fúsková 

    • Karneval:
     • Karneval:

     • Obdobie fašiangov sa nám v škole spája najmä s karnevalom. Ten sa v našej škole konal v piatok 16.2.2024. Krásne vyzdobená telocvičňa privítala žiakov, ktorí sa na túto udalosť svedomito pripravili. Žiaci v najkreatívnejších maskách boli odmenení cenami a porota to teda nemala vôbec jednoduché. Ďakujeme všetkým za organizáciu a pomoc pri tejto milej akcii.

     • Literárna súťaž:

     • Dňa 13.2.2024 sa v MsKS v Novom Meste nad Váhom uskutočnilo  obvodné kolo literárnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Naša žiačka 2. ročníka Anabellka Lazarčíková  súťažila v 1. kategórii v prednese poézie a umiestnila sa na krásnom 2. mieste.

      Porote sa Anabellkin prednes veľmi páčil a aj toto umiestnenie posúvajú ďalej do okresného kola, ktoré sa bude konať v rodisku  Ľ. Podjavorinskej v Bzinciach pod Javorinou. Anabellke budeme držať palce, aby bola úspešná v silnej konkurencii.                   Tr. uč.: Ingrid Palková  

    • Valentínska pošta:
     • Valentínska pošta:

     • Sviatok sv. Valentína pripadá na 14. február. Je sviatkom všetkých zamilovaných a slávi sa už niekoľko desaťročí v rôznych kútoch sveta.   

      Jedna z legiend vraví, že sv. Valentín bol kňaz žijúci v Ríme v 3. storočí. V tom čase vládol cisár Claudius II, ktorý bol známy svojimi megalománskymi túžbami a krutými vojnovými výpravami. Napadlo mu, že ženatí muži sú slabšími vojakmi, pretože sa musia starať o svoje rodiny, a tak zakázal v krajine manželstvo. Sv. Valentín však napriek zákazu ďalej zasnuboval a oddával zamilované páry. Keď sa to cisár dozvedel, za jeho snahu spájať životy zamilovaných sviatosťou celoživotnej lásky ho dal popraviť.

      V dnešnej dobe sa na deň sv. Valentína zamilovaní obdarúvajú valentínkami a ďalšími romantickými darčekmi, aby vyjadrili hĺbku svojich ľúbostných  a priateľských citov.

      Aj na našej škole sme si spríjemnili tento deň akciou „Valentínska pošta“. Žiaci mohli hádzať do pripravenej valentínskej schránky rôzne odkazy plné lásky a vďaky pre svojich spolužiakov, kamarátov či učiteľov.  Naozaj sme mali čo robiť, aby sme ich všetky roztriedili. V deň Valentína ich  naše žiačky Romanka a Paťka odovzdali do tých správnych rúk. Žiaci sa veľmi tešili, keď sa ich odkaz dostal k tomu správnemu príjemcovi a verím, že o rok tých krásnych červených srdiečok bude ešte viac.

    • Lyžiarsky výcvik:
     • Lyžiarsky výcvik:

     • V dňoch 29.1. - 2.2.2024 naši žiaci absolvovali lyžiarsky výcvik v krásnom prostredí areálu PARK SNOW Donovaly. Začiatočníci si osvojili základy lyžovania a tí pokročilejší si zdokonalili techniku.

      Všetci žiaci výcvik výborne zvládli a podieľali sa na bezproblémovom priebehu kurzu.

      Určite si odniesli z pobytu množstvo zážitkov a spomienky na celý život.

    • Prosba - Upozornenie:
     • Prosba - Upozornenie:

     • Prosíme Žiadame zákonných zástupcov detí a žiakov, ktorí sa stravujú v školskej jedálni, aby uhrádzali poplatok za stravu v riadnom termíne, t. j. do 15. dňa v mesiaci.

      Systém úhrad stravného je nastavený mesiac vopred z dôvodu nákupu potravín a úhrad faktúr za potraviny.

      Ak nebude strava zaplatená  do uvedeného termínu, stravník bude následne vyradený zo stravy.

      Stravu treba odhlasovať 24 hodín vopred a to najneskôr do 14:00 hod. prechádzajúceho dňa, resp. je tu možnosť odhlásenia najneskôr ráno do 7:45 hod.    

      V deň, kedy dieťa/žiak ochorie v priebehu dňa, je možné si obed prísť zobrať do obedára. 

    • Prosíme darujte nám 2 %....
     • Prosíme darujte nám 2 %....

     • Vážení rodičia a priatelia školy,

      pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

      Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

      Finančné prostriedky budú použité na:

      • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
      • skvalitnenie vybavenia školy
      • Tlačivo na 2 % = 2 % vyhlásenie
     • Divadelné predstavenie Perinbaba:

     • 31.január bol výnimočným dňom pre našich prvákov, tretiakov a štvrtákov. V tento deň si odniesli vysvedčenia za 1.polrok šk.roka a odmenou im bola návšteva Mestského divadla v Trenčíne, kde so zatajeným dychom sledovali muzikálové spracovanie rozprávky Perinbaba. Príbeh lásky Jakubka a Alžbetky, očaril veľkých i malých divákov a ukázal, že sila lásky a dobra je mocnejšia než smrť.

      tr.uč. Bartovičová , Jägrová a p. asistentka Geschwandtner

    • Medailové úspechy našich žiakov:
     • Medailové úspechy našich žiakov:

     • Na našu veľkú radosť sme prijali správy o športových medailových úspechoch našich žiakov.

      Za HS Centrum Piešťany obsadil náš žiak Juraj Babulic na turnaji mladších žiakov v tenise 3.Miesto vo dvojhre a 2.Miesto vo štvorhre - Džurike Veľká Gratulácia = viď foto tu v albume.

      Ďalej sa tešíme zo športových medailových úspechov našich žiačok v krasokorčuľovaní Sophia Osuská z 2.triedy, Viktória Petrášová z 3.triedy, Sienna Osuská, Zara Petrášová z 5. triedy Veľká Gratulácia im - viď foto v albume.

      Našim úspešným medailovým žiakom, žiačkam srdečne blahoželáme a prajeme im ešte veľa úspechov = 1****

     • Workshop v Talentcentre Trnava:

     • Vo štvrtok 11.1.2024 naši žiaci 9. triedy veľmi efektívne využili dopoludnie v Talentcentre so sídlom v Trnave, aby sa viac dozvedeli o svojich talentoch, zručnostiach  a schopnostiach. Nadstavili si svoje kariérové zrkadlo a zamysleli sa nad svojou budúcnosťou a svojím kariérovým stromom. Po absolvovaní zaujímavých aktivít, ktorými lepšie spoznali samých seba, získali žiaci certifikáty. Mgr. Viliam Žitňanský

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Horná Streda
   • +42132/7773175 - riaditeľ školy
    +42132/7773112 - ekonómka
    +42132/7773102 - materská škola
    +42132/6401592 - vedúca školskej jedálne,
    Školská jedáleň e-mail= sjhorna.streda@gmail.com

    Webová adresa - www.zssmshornastreda.sk
   • Partizánska 391
    916 24 Horná Streda
    Slovakia
   • 36125440
   • zssmshorna.streda@gmail.com,
    mshorna.streda1@gmail.com .
   • www.zssmshornastreda.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje