• ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok"

• Naša škola sa zapojila do projektu ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Krabicu treba zabaliť tak, aby bol zvlášť zabalený vrch a zvlášť spodok (aby ju bolo možné otvoriť a skontrolovať). Oficiálna osoba, ktorej budeme balíčky odovzdávať je pani Ľudmila Kušniráková. Pre našu školu je kontaktnou osobou Mgr. I. Jägrová. V prípade akýchkoľvek otázok ju neváhajte kontaktovať.

• Oznam:

• Vážení rodičia,

Rada rodičov pri ZŠ s MŠ Horná Streda prosí rodičov, ktorí ešte neuhradili poplatok na školský rok 2021/2022 vo výške 10 €/ polrok, že tak môžu urobiť do 30.11.2021 bezhotovostným vkladom na účet č.:SK60 5600 0000 0058 5656 5001. Do poznámky je potrebné uviesť meno žiaka. Finančné prostriedky používame pre našich žiakov, pre Vaše deti hlavne na zakúpenie učebných pomôcok, na ktoré nie sú financie zo štátneho rozpočtu.

• ZŠ s MŠ Horná Streda na 2. mieste v okrese:

• V stredu 27.10.2021 sa výber našich žiakov 1. stupňa= Martin Markech, Nina Királová, Mateo Janíček, Nikolas Čeliga, Dávid Pekarovič, Juraj Hladký a Matej Šupka  zúčastnil okresného kola v školskej futbalovej súťaži McDonald´s Cup 2021. V prvom zápase sme porazili ZŠ Čachtice 5:2. V druhom zápase naši žiaci remízovali so ZŠ Považany 2:2. V poslednom zápase sme prehrali so ZŠ Lúka. V konečnom poradí vybojovali naši šikovní žiaci športovci krásne 2. MIESTO V CELOM OKRESE Nové Mesto nad Váhom. Našim žiakom srdečne GRATULUJEME A ĎAKUJEME ZA VÝBORNÚ REPREZENTÁCIU NAŠEJ ŠKOLY. Mgr. Viliam Žitňanský.

• Krúžková činnosť - záujmové útvary:

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horná Streda oznamuje, že z preventívnych dôvodov šírenia vírusového ochorenia sa pozastavuje krúžková činnosť (činnosť záujmových útvarov) detí v našej škole v plnom rozsahu až do odvolania.

Ďakujeme za pochopenie.

• Vyučovanie po jesenných prázdninách:

• Vyučovanie po jesenných prázdninách začína v stredu 3.11.2021:

Pripomíname rodičom, že v zmysle platného školského COVID semaforu je potrebné pred nástupom do školy po jesenných prázdninách odovzdať tlačivo Vyhlásenie o bezpríznakovosti (cez školský informačný systém EduPage) alebo na predpísanom tlačive = Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka TU.

Vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu  odporúčame rodičom, aby pred nástupom do školy použili domáci AG samotest a z preventívnych dôvodov otestovali svoje dieťa. O výsledku testu informujte školu.

Ďakujeme za spoluprácu.

Pekný deň....

• Jesenné prázdniny pre školský rok 2021/2022:

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 27. október 2021 (streda)
            • Termín prázdnin: 28. október 2021 (štvrtok) až 29. október 2021 (piatok)
            • Štátny sviatok Sviatok všetkých svätých 1. november 2021 (pondelok) - deň pracovného pokoja
            • Riaditeľské voľno: 2. november 2021 (utorok)
            • Začiatok vyučovania po jesenných prázdninách: 3. november 2021 (streda) = Pri nástupe je potrebné priniesť potvrdené - podpísané  Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka alebo ho zaslať elektronicky cez Edupage.
        • 2.miesto našich žiakov:

• V utorok 26.10.2021 sa výber našich mladších žiakov 2. stupňa zúčastnil školskej futbalovej súťaže na futbalovom štadióne v Novom Meste nad Váhom, kde si svojimi výbornými futbalovými výkonmi a peknou hrou vybojovali výborné 2. miesto. Výsledky zápasov môžte vidieť tu na fotkách. Našim žiakom GRATULUJEME a ĎAKUJEME za výbornú reprezentáciu našej školy ZŠ Horná Streda. Na fotkách sú naši šikovní žiaci - športovci, ktorí nás výborne reprezentovali. Mgr. Viliam Žitňanský.

• MŠ-OZNAM PRE RODIČOV DETÍ STREDNEJ VEKOVEJ SKUPINY:

• MATERSKÁ ŠKOLA – OZNAM pre rodičov detí strednej vekovej skupiny (lienky)

vzhľadom k tomu, že deti strednej vekovej skupiny sa nepovažujú za osoby, ktoré boli v úzkom kontakte s pozitívnou osobou na COVID-19  a nevzťahuje sa na nich povinnosť byť v karanténe, môžu tieto deti od utorka (26.10.2021) nastúpiť do MŠ.

Zároveň oznamujeme rodičom, že prevádzka MŠ bude z organizačných a prevádzkových dôvodov od 28.10. do 2.11.2021 prerušená.

Prevádzka MŠ bude obnovená od. 3.11.2021 (streda).

• Informácia pre rodičov, ktorí si objednali testy

• Milí rodičia,

ďalšiu Vami cez EduPage v septembri 2021 objednanú sadu samotestov ste si mohli prísť prevziať do školy - vchod v utorok 26.10.2021 od 7:10 hod   do  8:00 hod., prípadne v iný dohodnutý termín v školský deň do 13,30 hod.

• OZNAM - MATERSKÁ ŠKOLA:

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Horná Streda oznamuje zákonným zástupcom detí MŠ, že Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne nariadil z dôvodu výskytu COVID-19 zatvorenie Materskej školy v Hornej Strede OD PONDELKA 25.10.2021 DO UTORKA 2.11.2021. Materská škola bude opäť v prevádzke od stredy 3.11.2021. Ďalšie aktuálne informácie poskytneme v pondelok 25.10.2021 tu na našom webe.

• Školská súťaž v malom futbale McDonald´s Cup 2021:

• V piatok 22.10.2021 sa náš výber žiakov a žiačok 1. stupňa ZŠ zúčastnil na tradičnej futbalovej súťaži McDonald´s Cup 2021 na ihrisku ZŠ Odborárska v Novom Meste nad Váhom. Prvý zápas sme s domácou ZŠ Odborárska N. Mesto n/V smoliarsky iba ,,remizovali"   2:2, keď sme dostali vyrovnávajúci gól v poslednej sekunde zápasu. V druhom zápase sme tesne prehrali so ZŠ Považany 3:2, kde bol dlho stav zápasu 2:2. V poslednom zápase vyhrala ZŠ Považany nad ZŠ Odborárska N. Mesto n/V  9:1. V konečnom poradí sa naši žiaci umiestnili na 2. mieste a postúpili sme do okresného kola McDonald´S Cup, ktoré bude v stredu 27.10.2021 na futbalovom štadióne v N. Meste n/V.

Našim žiakom srdečne GRATULUJEME a ĎAKUJEME za výbornú reprezentáciu našej školy v Hornej Strede.

• Futbal starší žiaci:

• V piatok 22.10.2021 sa výber našich starších žiakov zúčastnil na futbalovom štadióne v Novom Meste nad Váhom školskej súťaže ,,Malý futbal", kde obsadili 3.miesto. Našim žiakom ĎAKUJEME za reprezentáciu našej školy v Hornej Strede.