• Týždeň vedy a techniky na Slovensku - II.stupeň

• Vo štvrtok 13.11.2014 sa interaktívna učebňa zmenila na vedecké laboratórium plné zaujímavých pokusov a experimentov. Presvedčili sme sa o vlastnostiach Faradayovej klietky, vyrobili sme citrónovú batériu a na záver sme navštívili všetky časové pásma. Zážitkovým vyučovaním sme sa už tradične zapojili do aktivít Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Vo výtvarnej súťaži nás reprezentuje práca Matúška Mala z 5.ročníka. Matúšovi držíme palce.  Fotky.

• Týždeň vedy a techniky na Slovensku - I.stupeň

• Streda 12.11.2014 bola výnimočná pre žiakov I.stupňa. Učitelia si pre nich pripravili zážitkové vyučovanie plné pokusov a videoprojekcií. Chŕliaca sopka, skákajúce vajíčko, čarovný balónik, či potopený Titanik, zanechali v každom hlboký zážitok.  Fotky.

• KOMPARO

• Vo štvrtok 6.11.2014 sa naši deviataci zapojili do projektu Komparo - testovanie zo slovenčiny a matematiky v dopoludňajších hodinách. Bližšie info TU.

• Atlantis Levice

• Dňa 28.10.2014 sa naši traja žiaci zúčastnili exkurzie do Atlantis centra v Leviciach. Exkurziu zorganizovala Stredná priemyslená škola v NMn/V pre žiakov základných škôl, ktorí sa zúčastnili podujatia SPŠ "Súťaž zručností 2014".  Fotky.

• Svetový deň sporenia

• Projektové vyučovanie - Finančná gramotnosť

Pri príležitosti Svetového dňa sporenia /31.10./ sa konal na hodine matematiky projektový deň pre žiakov 5.ročníka. V školskej knižnici prebiehal „konkurz“ na riaditeľa našej fiktívnej školskej banky „HS Hornostredka BANK“. V duchu hesla „žiaci žiakom“ si šiestaci pripravili pre piatakov scénky, ktoré simulovali situácie v banke – vklady, výbery hotovosti, pôžičky či hypotéky. Piataci riešili mnohé praktické ale i matematické úlohy a počítali s eurami. V konkurze na riaditeľa sa najlepšie umiestnili žiaci: Samo Suchý, Gabika Augustovičová a Nina Bičanová. Žiakom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie projektové vyučovanie.  Fotky.

• Medzinárodný deň knižníc

• Dňa 29.10.2014 sa v priestoroch našej školskej knižnice uskutočnilo podujatie v rámci Medzinárodného dňa školských knižníc. Už 10.ročník tejto celoslovenskej súťaže sme sa na našej škole rozhodli spojiť s pripomenutím si jednej z najvýznamnejších osobností našich národných dejín, Ľudovíta Štúra. Prostredníctvom scénok a básní zo života Ľudovíta Štúra, ktoré si pripravili žiaci 7. a 8. ročníka, sme si mohli spoločne pripomenúť našu históriu a vychutnať si krátky kultúrny program. Na konci podujatia žiaci 5. a 6.ročníka vyriešili kvíz a zapojili sa tak do súťaže o pekné ceny. Všetkým zúčastneným ďakujeme a tešíme sa na ďalší ročník. Mgr. Pekníková. Fotky.

• 3.miesto v súťaži florbal.

• V utorok 28.10.2014 sa naši žiaci- chlapci zúčastnili obvodného kola súťaže vo florbale v zostave: K.Bielik, M.Bryndza, A.Havrlent, T.Joštic, F.Kubica, D.Lacko, M.Markech, T.Mozolák, P.Potočný. Z piatich základných škôl sa naši žiaci umiestnili na veľmi peknom 3.MIESTE. Našim žiakom gratulujeme a Ďakujeme im za výbornú reprezentáciu našej školy v športovej súťaži.

• Chalupkovo Brezno

• Blahoželáme našej pani učiteľke Macejkovej, ktorá reprezentovala našu školu svojou literárnou tvorbou v súťaži Chalupkovo Brezno. Fotky.

• Exkurzia v ATLANTIS centre

• Do galérie Exkurzia v ATLANTIS centre boli pridané fotografie.  Dňa 22.10.2014 sa žiaci 1. stupňa  so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili exkurzie do vedecko-zábavného centra ATLANTIS v Bratislave.  Najviac sa žiakom páčil program „Tajomstvá múmie“, v ktorom sa deti formou zážitkov  preniesli do sveta  starovekého Egypta. Dobovo oblečená animátorka pri dobovej hudbe nás oboznámila s mumifikáciou a my sme boli účastníkmi tohto obradu. Ďalej sa naši žiačikovia  hravou a inšpiratívnou formou oboznámili s fyzikálnymi zákonmi a prírodnými javmi a zistili, že veda je veľmi zaujímavá a v súčasnosti i veľmi populárna.

• Beseda o 2.svetovej vojne

• V piatok 24.10.2014 k nám zavítali členovia klubu vojenskej histórie Červená hviezda z NMn/V a porozprávali nám o 2.svetovej vojne. Beseda sa konala v rámci hodín dejepisu a regionálnej výchovy. Taktiež sme si touto besedou pripomenuli 70.výročie SNP a blížiace sa 70.výročie konca 2.svetovej vojny. Členom KVH ďakujeme za pútavé rozprávanie. Fotky.

• Technická olympiáda

• Fotky z TO  Dňa 16.10.2014 sa konalo školské kolo 5.ročníka technickej olympiády. 1.miesto získali: Barborka Miklovičová (8.ročník) a Martin Tulis (8.ročník), o 2.miesto sa delia Natália Pomajbová (8.ročník) a Evka Čaňová (8.ročník), 3.miesto získal David Lacko (8.ročník). Na obvodnom kole v NMn/V nás bude reprezentovať Martin Tulis. Zároveň pri tejto príležitosti ďakujeme rodičovskému združeniu pri našej škole za zakúpenie pomôcok do dielní.

• Vyhodnotenie aranžovania jesenných plodov

• I.stupeň