• Deviataci na Tematíne

• V stredu 20.6.2012 bolo počasie priam ideálne na poriadnu túru. Tak sa deviataci s triednym učiteľom Viliamom Žitňanským a s učiteľom Tomášom Galbavým vybrali hneď ráno na spoločný výlet na Tematín. Šľapali sme od našej školy popri Váhu smerom do Lúky a odtiaľ po vyznačenej lesnej trase do kopca na zrúcaninu hradu Tematín. Poctivo sme si odmakali túru a perfektný výlet. Odmenou za našu námahu nám bol nádherný výhľad zo zrúcanín hradu Tematín. Voľný čas sme trávili opekaním si dobrôt alebo leňošením v prírode. Niektorí žiaci tu mali premiéru. BUDEME SPOMÍNAŤ!  Viď fotky z Tematína.

• Koncoročný výlet

• Je tu čas koncoročných výletov a inak tomu nebolo ani u našich tretiakov a štvrtákov, ktorí sa so svojimi pani učiteľkami vybrali na výlet do susednej Českej republiky, kde sa i napriek nie najlepšiemu počasiu tešili zo zvieratiek a prekrásnej prírody v ZOO Lešná. Viď foto.

• Exkurzia v Modre

• V utorok 5. júna 2012 sa žiaci druhého stupňa zúčastnili exkurzie v Modre, kde kráčali po stopách života Ľudovíta Štúra. Videli sme pamätnú izbu Ľ. Štúra. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí  z jeho života.   Sprievodkyňa nám hovorila pravdivé skutočnosti o verejnom i súkromnom živote Ľ. Štúra. Mali sme možnosť obdivovať v múzeu vzácne exponáty, fotografie a obrazy úzko späté so životom Ľ. Štúra. Keď sme s prehliadkou skončili, išli sme na cintorín kde je pochovaný Ľ. Štúr. Tam nám pani učiteľka Oľga Moravčíková hovorila o jeho živote. Potom sme prenikli do tajov výroby Slovenskej ľudovej majoliky v Majolike Modra, ručne vytáčanej na hrnčiarskych kruhoch. V dielni sme videli výrobu keramiky na vlastné oči. Žiaci si vlastnoručne vyskúšali prácu džbankára. Domov sme sa vrátili bohatší o zážitky a nové vedomosti. Bolo nám spolu fajn: viď fotky z exkurzie v Modre.

• Básne letia do neba

• V piatok dňa 8.6.2012 sa v školskej knižnici konal krst knižky pani učiteľky Macejkovej "Básne letia do neba". Knižke želáme veľa čitateľov a autorke chuť do ďalšieho písania. album

• MDD

• V piatok dňa 1.6.2012 sa v ZŠ s MŠ uskutočnil súťažno-športový deň pre deti.  Sviatok detí, známy pod oficiálnym názvom Medzinárodný deň detí (MDD), sa zvyčajne, ale nie všade, oslavuje 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Idea, aby vznikol Medzinárodný deň detí, siaha do roku 1925. Vtedy sa vo švajčiarskej Ženeve konala Svetová konferencia pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children). Delegáti z 54 štátov schválili deklaráciu, v ktorej sa zaoberali chudobou, detskou prácou, vzdelaním a ďalšími otázkami photos.  Žiaci II. stupňa hrali o putovné poháre starostu obce v basketbale a vo futbale.  Pod rozhodcovskou taktovkou pána učiteľa Viliama Žitňanského sa odohralo niekoľko veľmi pekných zápasov ako aj individuálnych športových súťaží. Basketbalový turnaj vyhralo družstvo s kapitánom Ondrejom Királom v zložení Adam Čaňo, Simona Moravanská, Martin Jelenák a Dávid Steinecker. Putovný pohár starostu obce vo futbale vyhrali vo finále deviataci nad ôsmakmi 6:0. Fotky z turnaja o putovné poháre starostu obce.

• Súťaž mladých záchranárov CO

• V mene organizátorov obvodného kola súťaže mladých záchranárov CO základných škôl obvodu Nové Mesto nad Váhom, ktoré sa uskutočnilo dňa 18.4.2012 v areáli ATC Dubník Stará Turá, sme obdržali poďakovanie za zodpovednú prípravu družstva na súťaž a jeho plnenie jednotlivých disciplín v duchu fair play. Zároveň si môžete prezrieť fotodokumentáciu zachytávajúcu priebeh súťaže na webstránke úradu: http://www.ounm.sk/article-item-sk/sutaz-mladych-zachranarov-co-0/

• Jarné účelové cvičenie

• V stredu 16.5.2012 sa uskutočnilo jarné účelové cvičenie. Precvičili sme si evakuáciu pri požiari a o svojej práci nám prišli porozprávať členovia dobrovoľného hasičského zboru z Vrbového. photos

• OK v atletike

• ŽIaci 9.ročníka nás opäť úspešne reprezentovali na okresnej súťaži. ŽIak Denis Čaňo získal 3.miesto v behu na 60m a Erik Miklovič získal tiež 3.miesto a to v behu na 300 metrov. Ondrej Királ získal 5.miesto vo vrhu guľou, Matúš Lazarčík 9.miesto vo vrhu guľou a ôsmak Michal Marek 6.miesto v hode kriketovou loptičkou. Chlapcom blahoželáme. V celkovom bodovom hodnotení za všetky disciplíny sa naša škola umiestnila na slušnom 8.mieste.

• Účelové cvičenie v prírode

• Dňa 16.5.2012 to je v stredu, sa uskutoční účelové cvičenie v prírode. Prosíme rodičov, aby vychystali svoje deti v športovom oblečení. Vhodné sú nepremokavé tenisky a pršiplášť pre prípad zhoršenia počasia. Vyučovanie na I.stupni končí po 4.vyučovacej hodine a na II.stupni po 5. vyučovacej hodine.

• SLÁVIK SLOVENSKA 2012

• Blahoželáme prváčke Petre Krajčovej ku krásnemu 2. miestu v okresnom kole speváckej súťaže. Ďakujeme pánovi učiteľovi Sabovi za prípravu súťažiacej a spoluprácu.